Zimní Adventure race: Pláště s hřeby i koně

Zimu mám rád. Jako roční období, ne jako pocit! Udržet si teplé ruce a nohy při zimních AR, je velmi obtížné. I tak na ně rád jezdím. Mají specifickou atmosféru. Prožijete při nich to, co byste v létě nemohli. Třeba nekonečné prošlapávání bílé stopy v půlmetrové závěji k vrcholu kopce. Cítíte bezmoc, únavu, ale i euforii. Navíc na konci každé takové bitvy je teplá postel a talíř s jídlem. V tom lepším případě medaile.

Aspoň bronz bychom si rádi přivezli z Mistrovství Evropy v AR pořádaném letos v Polsku. Start je 23. ledna v Regietówě. Třetí místo je však hodně velká ambice. Klapnout by to mohlo v případě, že nenastanou zdravotní ani technické potíže a seženeme dobrou ženskou do týmu. Není totiž snadné najít náhradu za Báru Válkovu, která zimní AR vypouští. Nově se na soupisce týmu Salomon/Suunto/OpavaNet objeví také Zbyněk Cypra. Sám jsem zvědav, jak si navzájem sedneme. Skvělou formu potvrdil na loňské B7 stříbrem a na Pražské stovce třetím místem. Nahradí Jardu Krajníka, který je momentálně v Africe. Věřím, že bude dobrý. Navigátorem bude zkušený závodník Pavel Kurz.

Schéma trasy AREC 360

V těchto dnech ladíme formu a připravujeme se především na náročné bajkové etapy ve sněhu. Budeme používat pláště s hřeby, je to nutný doplněk zvláště bude-li led. Poslední etapa v třídenní honbě za medailí je jízda na koni. Čeká nás 16 km v sedle Huculů. Každý tým dostane dva koně. Na to se všichni těšíme nejvíc.

 

Více o závodě AREC 360° najdete zde

Díky, že nám fandíte! Tom