V Krkonoších se kluci brodili po pás v řece

Sto deset kilometrů, dvacetihodinový časový limit a vedle běhu disciplíny jako lezení nebo „orienťák“. Tým ve složení Tomáš Petreček, Jarda Krajník a Pavel Kurz vyhrál Krkonošský survival.

Sesbírat co nejvíce bodů a najít co nejvíce kontrol. Krkonošský survival nebyl jen boj o to, kdo má lepší fyzickou kondici, při tomto závodu rozhodovala hlavně taktika. A Tomáš Petreček ji spolu s Jardou Krajníkem a Pavlem Kurzem zvolili nejlépe. Po dvaceti hodinách dorazili do cíle jako vítězové.

 

„Taktika byla opravdu hodně důležitá, náš plán byl docela odvážný, ale nakonec se ho podařilo splnit, i když to bylo těsné – zbývalo nám do konce limitu jen deset minut,“ říká Tomáš Petreček.

Závod odstartoval ve 22 hodin a v noci kluci pořádně promrzli, když chtěli co nejrychleji splnit jednu z disciplín.

 

„Na jedné kontrole jsme se dověděli, že se musíme co nejrychleji dostat k bodu, který byl zaznačený v mapě. Nejkratší cesta vedla přes docela hlubokou řeku. Někteří ji obíhali, my jsme se rozhodli ji přebrodit, i za cenu toho, že budeme celí mokří ,“ popisuje nástrahy závodu Tom.

Vítězství je pro ně o to cennější, že jej vybojovali ve velké konkurenci. Závodu se účastnili závodníci v adventure race i česká běžecká špička. Krkonošský survival brali kluci také jako přípravu na Mistrovství Evropy v adventure race v Turecku, kam se chystají na konci dubna.

 

Tomáš: „Při závodě jsme používali vybavení, které už máme vyzkoušené a věříme mu:“

  • oblečení, boty a batohy značky Salomon
  • trekové hole značky Leki
  • hodinky Suunto