Tým Salomon/OpavaNet/Accom přivezl z Turecka bronz

Opava – Třiatřicet týmů, čtyřdenní nonstop závod, pouhá hodina spánku. Opavský horolezec a extrémní sportovec Tomáš Petreček se v těchto dnech vrátil z Mistrovství Evropy v Adventure Race, které se letos konalo v Turecku.

Závod pro něj a jeho tým skončil úspěchem – domů si přivezl bronzovou medaili. Čtyřčlenný tým Salomon/OpavaNet/Accom (Jaroslav Krajník, Pavel Kurz, Dáša Svěráková, Tomáš Petreček) musel překonat trať dlouhou téměř čtyři sta kilometrů. Běh postupně prostřídali s jízdou na horském kole, pádlováním v řece i na moři. Zvládnout museli také canyoning, lanové aktivity a závěrečnou etapou bylo plavání.

„Byl to náročný závod – hodně o orientaci, takže bylo důležité správně mapovat. Podařilo se nám nakonec projít všemi kontrolami a splnit si svůj cíl, tedy přivézt medaili,“ říká Tomáš Petreček a dodává, že v průběhu závodu neměli žádné větší komplikace. „Snad jen v noční kajakářské etapě na moři, jsme se potýkali s vlnami, které nám znepříjemňovali postup,“ popsal extrémní sportovec.

Už o víkendu čeká Tomáše Petrečka další závod – Mistrovství ČR v přírodním víceboji dvojic – Hradecký survival, kde si vyzkouší i netradiční disciplíny jako střelba ze vzduchovky nebo hod oštěpem.