Tomáš Petreček opět sportovním králem Opavska

Potkávají se na trénincích, drží si vzájemně pěsti a jednou za rok se mají možnost všichni sportovci Opavy sejít. A to ve Slezském divadle, kde se pravidelně koná vyhlášení ankety Sportovec roku Opavska. Nejvíce hlasů i letos získal Tomáš Petreček – extrémní sportovec a horolezec. V anketě se mu podařilo zvítězit už potřetí. Úspěch podle jeho slov patří celému týmu Black Hill Salomon, se kterým objíždí závody v adventure race.

Petrecek-op-sportovec-roku

V loňském roce tým vybojoval osmé místo na Mistrovství světa v Adventure race v Ekvádoru nebo třetí místo na Mistrovství Evropy v Turecku a spousta dalších úspěchů. „Beru to jako ocenění celého týmu – bez nich bych si medaile nepřivezl. Je to pro nás závazek a budeme se snažit, aby i ta letošní sezóna vyšla co nejlépe,“ zhodnotil Tomáš, který se pravidelně účastní také individuálních závodů, ve kterých dosahuje nejlepších umístění. Loni například skončil na druhém místě na Mistrovství ČR v extrémním víceboji Jesenický tvrďák a na prvním místě na Mistrovství ČR dvojic v přírodním víceboji.

Za úspěchem stojí nejen poctivý trénink a zkušenosti, ale také partneři a vybavení, které Tomášovi a jeho týmovým parťákům pomáhá. Kvalitní vybavení zn. Salomon, kola Specialized, hole Leki, horolezecké vybavení Petzl, výživa Nutrend, či hodinky Suunto. A skvělé výsledky jsou zásluhou také partnerů OpavaNet a Accom.

Držet pěsti můžete Tomášovi a ostatním členům české reprezentace v extrémních sportech na konci dubna, kdy se chystají na etapový závod do Číny.

Celý článek z vyhlášení Sportovce Opavska si můžete přečíst zde.

 

Foto: Roman Konečný, Petr Widenka