The Wenzhou Outdoor Challenge 2013 – Čína

1. zpráva z Číny před 1. etapou:

Wenzhou Outdoor Challenge, Čína.

Wenzhou, 21.15 místního času (+6hodin). Všechny přípravy hotové. Bydlíme na ostrově uprostřed řeky Oujiang. Dnes nás čeká první etapa. Běh-kajak-orientační běh-kajak-kolo-lanové aktivity. Bude to velmi rychlé, tentokrát téměř bez převýšení. Celkově je v závodě na 50týmů z celého světa ve dvou kategoriích MIX a MM. Obrovská konkurence a navíc čínské týmy jedí žáby.

Za Českou republiku je v MM kategorii tým Salomon-Suunto/Accom/OpavaNet ve složení Tomáš Petreček a Jaroslav Krajník. V kategoii mix nás zastupují Pavel Paloncý a Barbora Válková za Sanasport Warmpeace team.

2. zpráva z Číny po 2. etapě:

Zdravíme z Číny. Máme za sebou druhou, etapu, pravděpodobně tu nejdelší. Dnes jsme si dali 40km MTB se zvlněným profilem, potom asi nejtěžší sekci – 22km něčeho, čemu tady říkají adventure running, což nám bere hodně energie. Bylo tam, všechno, co nemáme rádi – prudký kopec v těžkém trailu, pobíhání nahoru a dolu po úzké traverzové pěšině, několik kiláku pěšinky, kdy jsme si stejně museli razit cestu bambusem a podobně, nějaký schody a na závěr nekonečné kilometry po asfaltové výhni. A hlavně neustálé vedro. Velmi jsme pak ocenili, když se Rest Area (depo s povinnou 15min zastávkou) objevilo dříve, než jsme čekali. Posledních 26 km kajaku na víceméně tekoucí vodě, výběh na skálu, slanění a plavání už tvořilo tu lehčí část etapy. Pavel Paloncý a Barča Válková jsou v mixech 12. a my s Jardou v chlapech také 12 místo. Dneska výsledky ještě nejsou, ale očekáváme, že na tom budeme podobně – žádný tým vyloženě nerupl ani se výrazně neposunul vpřed.
Teď jdeme spát, snažíme se nabrat co nejvíce sil na zítřek. Zítra to bude kratší, ale víc do kopce, i disciplíny jsou jinak poskládané, takže kopcovatý běh nás čeká až na závěr.

3. zpráva z Číny po 4. etapě:

Cíl 4. etapy byl jasný, udržet poslední bodované 12. místo v kategorii MM. Což se povedlo a kluci dojeli při této etapě dokonce na 8. místě. Tím potrvrdili, že dovedou bojovat se špičkovou světovou konkurencí!

Závody v Číně skončily pro dva české týmy více než dobře: Tom a Jarda jsou celkově 12. a Barča s Pavlem obsadili v mixech 13. místo. Gratulujeme!