Test: Salomon Park Twinskin Skirt

Salomon myslí i na ženy a sportovní vybavení přizpůsobené právě běžkyním. Jak se dá sportovat v sukni popsala ve své recenzi Barča Topinková.

Některá běhá v sukni, jen když chvátá na rande, někdo jí umně maskuje větší stehna, další už má prostě svůj věk a důstojnost, než aby pádila v upnutých šortkách. Pokud dáváte přednost sukni, jejíž délka nepřipomíná bederní roušku, našla jste u Salomonu, co potřebujete.

Tahle sukně je ideální pro fortelné běhání po horách, čemuž odpovídá opravdu kvalitní zpracování švů, délka sukně a šortek do půli stehen i silnější taftová látka svrchního dílu, která se nevyhrnuje ani ve větru nebo při smáčení lijákem. Na bocích jsou široké pruhy prodyšného materiálu, vzadu reflexní prvky a prostorná kapsička na bytelný zip.

Střih je malinko užší než u jiných běžeckých sukní, ale není to na závadu, spíš dodává jistou eleganci. Kdyby se anglická královna věnovala běhu a ne švihlé chůzi, určitě by si na to vybrala právě tuhle sukni. Je to bytelná záležitost, ve které konzervativní horalka zvládne ranní trail i pracovní schůzku.

Barbora Topinková – RUNGO.CZ