Sedmnáct disciplín v rychlém tempu.

Sedmnáct disciplín v rychlém tempu. Jesenický tvrďák 2014 byl letos skutečně extrémní.

Opava – Závod, ve kterém každý bojuje sám za sebe. Bez nadsázky nejtěžší vícebojový závod jednotlivců v ČR. Tak by se dal ve zkratce popsat Jesenický tvrďák. Jen absolvovat a splnit všech sedmnáct disciplín si zaslouží obdiv. Orientační běh, lezení, horské kolo, bouldering, horský orientační běh, jízda na kajaku, plavání,….

To jen část toho, co musí závodníci během více než desetihodinového zápolení splnit. Týmoví kolegové z Adventure race Tomáš Petreček a Jarda Krajník se protentokrát museli rozdělit a stali se z nich soupeři. Po celou dobu závodu byli kluci vyrovnaní a střídali se na prvním a druhém místě. Štěstí nakonec více přálo Jardovi. V posledním patnáctikilometrovém úseku na kole se dostal před Tomáše, který tak skončil na druhém místě.

„Byla to opravdu dřina. Hodně rychlý závod. S Jardou jsme si to užili, celou dobu jsme se předháněli . Nedali jsme jeden druhému chvilku odpočinout,“ usmívá se Tomáš Petreček.

Tým Salomon-Suunto teď čeká závod v Adventure Race ve Slovinsku. Tentokrát bez Tomáše. Ten se už plně připravuje na expedici do Pákistánu, kam vyráží zhruba za měsíc.