Rock Point – Zimní výzva bude letos bolet

Už za několik hodin začíná pro Tomáše další zimní závod. V sobotu 22. února v 19 hodin se postaví na start „Rock Point – Zimní výzvy 2014“.

V týmu Salomon-sportvisio.cz budou spolu s Romanem Šinkovským překonávat trasu dlouho téměř 280 kilometrů. Na to mají kluci limit 120 hodin, věří ale, že v cíli budou mnohem dříve a podaří se jim obhájit loňské vítězství. „Loni jsme podobnou trasu absolvovali asi za zhruba 51 hodin, teď jsou podmínky úplně jiné. Je méně sněhu, na běžkách to půjde jen místy, takže to vypadá, že budeme hodně běhat. Myslím, že to bude dost bolet,“ říká o závodě Tomáš a dodává: „Máme v plánu jet nonstop, tedy bez spánku.“

Závod, který rozhodně patří k těm nejextrémnějším u nás, začíná v Šumperku, trasa se táhne celými Jeseníky (Klepáč, Kralický Sněžník, Praděd, Dlouhé stráně,…), pokračuje do Orlických hor a končí v Trutnově. A rozhodovat tady nebude jen fyzická kondice, ale hlavně správná taktika. Celý postup si totiž tým volí závodníci sami podle mapy. Projít však musí v daném pořadí téměř 160 body. Na trase je šest dep, kde budou mít kluci připraveny své boxy s jídlem a výbavou.

Průběh závodu můžete sledovat na stránkách: odkaz