Pro medaile málem nestihli dojet. Tomáš s Jardou jsou nejlepší dvojicí v ČR

Salomon/Suunto tým ovládl Mistrovství České republiky dvojic v přírodním víceboji. Na stupně vítězů se postavil tým mužů i mixů.

Opava – V sobotu ve tři hodiny ráno stál Tomáš Petreček zase pod startovním obloukem. Spolu s parťákem Jardou Krajníkem vybíhali za vydatného deště směr Karlštejn a vstříc třináctihodinové dřině – závodu MČR – EPO Survival 2014. Potit se kluci začali ještě před startem, když společně plánovali jak překonat trasu co nejlépe, tak aby posbírali co nejvíce kontrol a bodů. Na mapě, kde šly vrstevnice vidět jen náznakem, nebyla orientace zrovna jednoduchá.

„Problémy jsme měli na jednom z posledních důležitých stanovišť – na Bolskrosu. Dojeli jsme tam těsně před uzavřením disciplíny a pak už mířili do cíle. Jenže na cestě, kterou jsme si vybrali, byla nečekaná překážka – velká továrna, která nebyla v mapě zakreslená. Museli jsme to místo objíždět a málem nestihli limit,“ říká Tomáš.

Vedle jízdy na kánoi nebo bikové etapy si dvojice užily také tříhodinový trek kolem Karlštejna. Na část trasy si obuly brusle a využili i lezečky.

V podvečer při vyhlášení Tomovi s Jardou pořadatelé na krk pověsili zlaté medaile a ty pro ně mají mimořádnou cenu. Klukům zajistily titul Mistrů republiky v přírodním víceboji dvojic. A uspěli i Tomovi kolegové týmu, se kterým závodí v Adventure race. Barča Válková a Pavel Kurc zvítězili v kategorii mix.

Zdroj: EPO survival