Příprava nadoraz: Závody budou dva. A těžké!

Jen pár dnů zbývá do startu nejmasovějšího závodu v Česku – horského maratonu Beskydská sedmička. Letos si bude chtít sáhnout na zlatou medaili celá řada špičkových vytrvalců, včetně Tomáše Petrečka. Ten bude na trati o výsledek bojovat spolu s parťákem Pavlem Štrynclem. Pavel letos zvítězil na závodě Jesenický tvrďák, Tomáš byl druhý. Dost dobrá zatěžkávací zkouška, kde si chlapi vzájemně otestovali formu. A oba ji složili na jedničku.

V jednom týmu poběží B7 poprvé, ale znají se, rozumí si a věří si na dobrý čas. Přesto jsou s předjímáním výsledku opatrní. „Zadarmo to nebude. Každý rok je větší a větší konkurence, závod se zrychluje a organizátoři přidávají kilometry,“ říká Tomáš. Krize prý asi přijde i na něj. Kdy? „To se uvidí, jak rychle nás poženou dopředu soupeři,“ dodává.

Příprava na letošní ročník je trochu jiná než vloni. Tomáš i Pavel míří v září zároveň na Mistrovství světa v Adventure race ve Francii. „To vyžaduje jiný trénink, než jaký bychom si naplánovali před B7. Šampionát bude trvat několik dní, proto se teď soustředím především na vytrvalost. Dávám si kajak, kolo a hodně zařazuju běh. Zkrátka piluju všestrannost,“ popisuje Tomáš.

Mistrovství světa se koná týden po Beskydské sedmičce, takže nebude mnoho času na odpočinek. „Z toho důvodu jsem až doteď trénoval nadoraz a nyní už budu jen odpočívat. I po Beskydské sedmičce si dám pohov, abych stihl zregenerovat,“ prozrazuje Tomáš.

Rychlejší regeneraci svalů během závodu pomůžou výživové doplňky Nutrend, ale také běžecké oblečení řady Salomon EXO, které pomáhají zvýšit výkon tím, že podporují stabilitu svalů a krevní oběh. Podrobnosti najdete na stránkách www.salomon-run.cz.

autor: Katka Piechowicz