Přes žulové štíty Vysokých Tater

Další zážitky, tentokrát z Tater. Vyrážíme na celý týden, užít si žulových kopců, skal a nezapomenutelnou atmosféru. První dva dny prší, to využíváme k výběhu na jinak přelidněný Kriváň. Pozdravíme také na Brnčálce a chatě Plesnivec. 

Další dny, už v ideálních podmínkách, nastupujeme přes Žabího koně na Volovku. Lezeme Štáflovku a Janigu (ta cesta nebyla vůbec jednoduchá), další den už v Galerii Ganku stoupáme komínem a koutem moc pěknou cestu od Stanislawskeho a pak sestup Zlomiskovou dolinou podél divokého potoka v moc pěkném prostředí až dolů na Štrbské pleso.

Únava je už docela znát. Jako poslední „odpočinkovou“ a kochací cestu vybíráme Samuhelov komín na Gerlachovský štít. Ráno je docela zima, lezeme jednu délku za druhou v jasném komínu. Začíná být konečně teplo, ten pocit však netrvá dlouho a brzy přichází mlha… Cesta není těžká jen orientace a popis v průvodci nám moc nepomáhá. Lezeme „na pocit“a to už docela dlouho. Stále vyhlížím náš vrchol,  mlha nám jen občas nabídne nevýrazné siluety okolních vrcholků. Po pěti hodinách stojíme na vrcholu s pocitem, který se jen těžko popisuje… 

Teď už jen sejít dolů a jedeme domů…

Původně bylo v plánu Rakousko, teď jsem ale rád, že padlo rozhodnutí a zvítězilo Slovensko…