Na 5BV bude batoh těžší

Legendární závod 5BV je za dveřmi. Je to úplně jiná kategorie, než B7, protože bude zima, mokro a tma. Nic pro slabší povahy. Jak se na něj připravuje Tomáš Petreček?

V prvé řadě je potřeba říci, že závod je tak trochu survival. Tedy alespoň pro obyčejného člověka. Žádné občerstvovačky, žádná značená trasa. Orienťák v délce cca 120 km po Beskydech. I proto je potřeba nabalit si více věcí než na závody se servisem. „Beru batoh Salomon MINIM 20 nebo Salomon ADVANCED SKIN S-LAB 12 SET. Musí se mi tam vejít asi tři litry pití,“ vysvětluje Tom. Do camelu je prý možné nalít teplý (ne horký) čaj, ale stačí vlažný ionťák, protože při pohybu se bude pití zahřívat zády. Na 5BV si musí vzít závodníci také dost jídla, protože musí spoléhat jen sami na sebe.

Důležité pro úspěšné zdolání pěti beskydských vrcholů je správně nakombinovat oblečení. Boty nemusí být nutně z goretexu, Tom má Salomon S-LAB 5 XT WINGS SOFTGROUND. „Jestli je v botech mokro od deště, a nebo se vám zpotí noha, budete tam mít mokro tak jako tak. Důležité je mít nepromokavou bundu,“ radí Tomáš. Doporučuje Salomon MINIM GORE TEX ACTIVE, která je perfektně skladná nebo podobná, např. s membránou gore-tex.

Druhý v týmu Salomon/Suunto je Jaroslav Krajník. „Známe se dlouho, mockrát jsme byli na Adventure race v jednom družstvu. Naposledy na MS ve Francii. Tak jsme se také domluvili, že na 5BV půjdeme spolu,“ vysvětluje Petreček.

Jaké mají ambice? „Chtěli bychom být do 3. místa. Bude hodně záležet na výběru nejvhodnějšího postupu. Proto se může stát, že dopadneme i daleko hůř,“ uzavírá Tomáš.

 autor: Katka Piechowicz