„Limitům vstříc“ a vaše recenze

Nová kniha: LIMITŮM VSTŘÍC

Tomáš Petreček, Tereza Krumpholzová

Biografický rozhovor se známým horolezcem a extrémním sportovcem

Horolezec, který vystoupal na Gašerbrum I a II, pokoušel se o vrcholy K2, Dhaulagiri nebo Nanga Parbat. Dlouholetý profesionální hasič. Pravidelný účastník extrémních závodů Adventure Race. Tomáš Petreček v osobním i profesním životě nashromáždil tolik nevšedních zkušeností, že má skutečně o čem vyprávět. V otevřeném rozhovoru se o tomto sportovci posouvajícím limity dozvíte první i poslední. A dojde i na místa a zážitky, které skutečně berou dech.

A CO JSTE O NÍ NAPSALI (recenze, doporučení, poznámky apod.):

Jan Vagala

15.10. 2022

Ahoj Tome. Tak sem si ji přečetl. A četla se hezky. Ta tvoje houževnatost a vytrvalost už od skautských časů,ta tě prostě stále drží. To je super. Jo početl sem si. Jo a taky vozím kamarády. Takže v tomto směru v tom nejsi sám. Přeju hodně  štěstí ať už na horách, doma, nebo u hasičů.

Stanislav Ćmiel

7. 10. 2022

Ahoj, Tomáši. Knížku jsem přečetl na jeden zátah. Moc díky za super příběh, skvělé fotky a celkově zajímavé pojetí. Jsi pro mě opravdu velkým vzorem a motivací při mých životních výzvách. Držím palce ve všem, na čem zrovna makáš a hlavně pevné zdraví. S.

Hana Hrubá

6. 10. 2022

Super mám a přečetla jedním dechem , vřele doporučuji

Vlaďka Elbelova

13. 10. 2022

Tome, knížka se vám s Terezkou povedla, děkuji za to,že jsi mi přiblížil dobrodružství při tvých výpravách, knížka mě dostala i nádhernými fotografiemi. Vřele doporučuj a budu doufat v další knížku.

Miluše Koždoňová

17. 10. 2022

Ahoj, tak minulý víkend jsem přečetla knížku, je skvělá. Pro někoho, kdo má rád pohyb, hory, dobrodružství fakt pecka. Velmi motivační.
Skoro teda má člověk pocit méněcennosti, to je mazec, klobouk dolů před Tebou. A zdravím Terku, před ní teda taky smekám.

Darina Bendová

28. 9. 2022

Před pár dny 17. září 2022 odstartoval jeden z nejtěžších závodů světa – Mistrovství světa v Adventure race v Paraguayi. Celkový počet týmů ze všech zemí: 70 týmů

Český tým Tomas Petrecek, Tereza Rudolfová, J. Krajník a P. Kurz tam vybojovali úžasné 5. místo.

Mají za sebou 600 km treku, horského kola, kajaku a lanových aktivit s převýšením okolo 11 000 m. Celkově 123 hodin, z toho 5, 5 hodin naspáno, šílený.

Moc se o tom nikde nemluví, což je velká škoda, máme skvělé sportovce v tak extrémním sportu.

I o tomto náročném extrémním sportu adventure race (AR) je tato nová a Tomáše první knížka s názvem LIMITŮM VSTŘÍC.

Kdo máte rádi hory, sport, včetně extrémních sportů, horolezectví a dobrodružství (i čtením knih můžete zažít úžasné dobrodružství ), tak tuto knížku moc doporučuji.

Dozvíte se něco o životě horolezce a extrémního sportovce Tomáše, co má rád, jak se stravuje (maso moc nemusí, miluje sladké), vzpomínky na dětství, na skauting, zážitky ze závodů, ale i zajímavosti ze světa extrémního sportu, včetně halucinací, které k tomuto sportu patří, a o kterých jsem já osobně vůbec netušila.

V knížce se Tomáš také zmiňuje o lezení v nejvyšších horách světa, spolu s Marek Holeček a dalšími. Tomáš je stejně jako Mára vyznavačem alpského stylu, kdy při tomto lezení se horolezec spoléhá na sebe, nepoužívá kyslík ani pomoc jiných osob, šerpů, kteří by mu cestu předpřipravili. Na vrchol se dostává na jeden zátah, má všechny lezecké věci a jídlo u sebe a v průběhu lezení bivakuje v místech, kde si postaví stan.

A co Tomáš říká o sportu, jako je adventure race?: „Myslím si, že AR tak nějak přirozeně formuje člověka po všech stránkách, v orientaci v prostředí a mapě, ve vztahu k přírodě, lidem, vede je ke spolupráci. Člověk se naučí řešit spoustu problémů, které vypadají neřešitelně, a to si odnáší do běžného života.“

Každý z nás překonává nějaké své limity, Tomáš si vybral hory a sport.

Skvělá knížka, moc doporučuji!

Autor recenze: Darina Bendová

Jirka Štencek

30. 9. 2022

Těším se na trošku adrenalinu alespoň formou

knihy Tomas Petrecek. Pokud vás zajímají hory,

extrémní závody a jak funguje člověk v limitních

situacich, tak vřele doporučuji.

Jirka Štencek

2. 10. 2022

Přečteno na dvě posezení. Rekord v poslední době, protože takhle rychle většinou nečtu. Poutavě odvyprávěno, za což zasloužíte pochvalu s Tereza oba. Jsem možná jako příbuzný ovlivněný větším zájmem, ale i nezaujatého čtenáře, si troufám tvrdit, bude tahle knížka bavit. Pro mě zodpovídáš hned několik osobních otázek, na které jsem se tě chtěl několikrát zeptat a zároveň přibližuješ svět AR a horolezectví i pro laiky. Moc díky a budu knížku dál doporučovat nebo i rozdávat ve svém okolí. Ať se ti Tome dál daří a jsi šťastný!

Knihu LIMITŮM VSTŘÍC si můžete objednat zde:

🇨🇿 CZ: https://bit.ly/3PTFMVF

🇸🇰 SK: https://bit.ly/3Azpsnf

  • Informace o knize:
  • Formát – 195 x 255 mm
  • Počet stran – 208
  • Vydavatelství – CPRESS
  • Autor – Tereza Krumpholzová

A až jí přelouskáte, napište, jak se vám líbila.