Krkonoše v rychlém tempu

Krkonošský survival, 20. – 21. 3. 2016

Co na sebe a co do batohu a tedy na později do žaludku. Kolik přesnídávek? Bereme i gore bundy? Tak nějak začalo naše plánování na dvacetihodinový zápřah v Krkonoších – Krkonošský survival 2016. Ještě chvíli šetříme síly v autobuse, který nás veze na start z chaty Kara směrem k Jablonci. A pak už jen bezesná noc, mapování, běh, promýšlení taktiky a historky, kterými si krátíme čas.

Od počátku jsme se drželi na předních místech, nevynechávali žádné kontroly, brodili řeky, překonávali jeden kopec za druhým a těšili se, až začne svítat a poběží se lépe. I když sněhu nebylo moc, v jedné etapě, která se jela celá na běžkách kousek pod hřebenem Krkonoš se nám podařilo předběhnout tým ve složení Honza Kotyk, Pavel Štryncl a Mára Navrátil, kteří vynechávali  kontrolu č. 9 v první části trasy.

Když jsme běžkařské boty vyměnili zase za tenisky, byl úkol jasný – stihnout limit a pokusit se posbírat co nejvíce kontrol. To se nám také podařilo a po dvaceti hodinách jsme dorazili konečně do cíle. Zvolili jsme dobrou taktiku a díky bezchybné navigaci Jardy a Pavla jsme vybojovali první místo.

Mistrovství ČR v zimním přírodním víceboji (kategorie muži):

  • 1. místo – BlackHill / Salomon-Suunto / EPO (Jaroslav Krajník, Tomáš Petreček a Pavel Kurz)
  • 2. místo – Salomon/Suunto-Sevenpoint2.com (Marek Navrátil, Pavel Štryncl a Jan Kotyk)
  • 3. místo – HSK Benecko (Matěj Kubina, Karel Janata a Filip Herbs)

Krkonossky survival Black Hill Salomon