Konečná bilance – Čína 2014

Opava – Tři týdny, dva závody a třicetistupňová vedra. Opavský horolezec a extrémní sportovec Tomáš Petreček se vrátil z Číny, kde se postavil na start závodu, v rámci kterého čtyřčlenný tým, ve kterém závodí vždy jedna žena, musí na kole, pěšky nebo na kajaku urazit vzdálenost téměř tři sta kilometrů.

„Závod by velmi rychlý a startovaly nejlepší světové týmy. Do cíle jsme dorazili naprosto vyčerpaní. Nemohl jsem se ani radovat,“ řekl Petreček a dodal, že závody typu Adventure race jsou v Číně velmi populární. „Obrovský slavnostní ceremoniál, kterého se účastní davy lidí. Každý tým má své depo, všude jsou fanoušci.

Závod je finančně hodně nákladný a zajímavé je, že velkou částkou přispívá čínská vláda.“ Čeští reprezentanti nakonec v silné světové konkurenci obsadili sedmé místo. „Je to pro český Adventure race skvělý výsledek,“ podotkl extrémní sportovec. Tomáš Petreček ale dlouho neodpočíval a v Číně zvládl ještě etapový závod.

Disciplíny podobné – desítky kilometrů na horském kole, kajaku a závěrečný dlouhý běh. „Bylo šílené vedro, málem jsme se uvařili. Naštěstí jsme se v cíli mohli zchladit ledem a vodou,“ popsal opavský sportovec, který s parťákem Romanem Šinkovským nakonec vybojoval osmé místo.

 

1. závod: Suqian Luoma Lake Outdoor Challenge

Datum: 6.-7. 2014

Složení týmu: Tomáš Petreček, Jaroslav Krajník, Roman Šinkovský, Dagmar Svěráková

Název týmu: Salomon-Suunto/OpavaNet/Accom

2. závod: Taining outdoor Challenge

Datum: 15.-17. 9. 2014

Složení týmu: Tomáš Petreček, Roman Šinkovský

Název týmu: Salomon-Suunto/OpavaNet/Accom