New Route - Nanga Parbat (2018)

Jsem zpátky doma

JSEM ZPÁTKY DOMA!

A musím se přiznat, že mi to už chybělo. Přátelé, rodina, naše malé hory, lesy, louky a v nich malé pěšiny po kterých se rád proháním, ať už na kole nebo když si jdu jen tak zaběhat… Opravdu jsem se už těšil, až naše letadlo sedne na ranveji Letiště Václava Havla a já se vrátím zase na chvíli do “běžného” života… A užiju si ještě posledních teplých dní a podvečerů v místech, kde to mám tak rád.

Už jsem měl taky dostatek času, nechat si projít hlavou celý Pákistán, celý náš výlet ve kterém jsme toho mnoho zažili. Né všechny okamžiky byly příjemné.. bylo dost těch “na hraně”, ale s odstupem hodnotím naše finální rozhodnutí jako správná… Vrchol prostě zůstal někde v mracích a my si dostatečně užili boje, který proběhl v rupálské stěně při snaze o jeho dosažení a následně při nekonečném a nelehkém sestupu…
To jen tak ve zkratce…

Hlavně bych VÁM chtěl moc PODĚKOVAT za podporu, kterou jsem v takové míře vážně vůbec nečekal, vaše vzkazy a zprávy, které denně chodily byly pro mě natolik motivující a hlavně příjemné, že teď ani nevím co víc k tomu napsat… Tak snad jen, ještě jednou DĚKUJI! Udělalo nám to velikou radost!

A teď už jen poděkovat těm, díky kterým se expedice vůbec uskutečnila. Bez jejich pomoci bych se tak daleko a asi hlavně ani vysoko nikdy nedostal!

Promat s.r.o. – Generální partner expedice: Dhaulagiri, Gasherbrum I a II a Nanga Parbat
Salomon – Můj mnohaletý partner – Top funkční vybavení a oblečení, které je se mnou u všech mých aktivit – run, adventure race, mountaineering, climbing. Spoléhám na kvalitu z Francie.
Suunto – Hodinky, které řídí můj čas. V současné době modely Suunto Spartan a Suunto 9.
Petzl – Horolezecké vybavení a čelovky diktující nejnovější trendy v těchto oblastech. Opět spoléhám na kvalitu z Francie!
LEKI Czech – Kvalitní hole vhodné nejen na osmitisícové kopce Využívám je taky při běhu, treku nebo na skialpech.
Oakley – Brýle, přes které vidím jako ostříž…
iSTYLE CZ – Apple Premium Reseller – Komunikace, práce a plánování s produkty Apple
Devold CZ/SK – Funkční norské vlněné prádlo s tradicí od roku 1853
Thule – Batohy, tašky, organizéry a nosiče – léty ověřená kvalita z Švédska.
lifefood.cz – Raw Bio produkty bez chemie, výživa která mi dodává potřebnou energii.
Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR – Jistota, stabilita, tradice a spolehlivost.
Lenz – Vyhřívané ponožky a vložky do bot bez kterých to prostě nejde..

#promat #salomon #suunto #petzl #petzlteamceskoslovensko #leki #lifefood #devold #norskamoda #thule #bringyourlife #zpmvcr #istyle #lenz #opavanet #oakley #nangaparbat #mountains #alpinestyle #himalayas #climbing