Je dobojováno. Naši v nejužší světové špičce!

Letošní mistrovství světa pomalu končí. Od startu uplynul už téměř týden a většina týmů už si může užívat odpočinku v cíli. Náš tým Black HILL/OpavaNet předvedl fantastický výkon, na trati strávil 5 dnů a 16 hodin a nakonec se umístil na perfektním 8. místě, ve společnosti té nejužší světové špičky!​

Dramatický závěr

O místa na pódiu tentokrát neprobíhal těsný souboj. Bezchybným výkonem si pro titul mistrů světa dojeli novozélandští Seagate. Druhou pozici za nimi hlídali španělští Columbia Vidaraid. Dlouho to vypadalo, že se svede bitva o třetí místo mezi týmy Caffte UPS Maurien/Vanois a domácími Movistar. Francouzskému týmu ale v závěru chyběly síly a jeho tempo postupně opadalo a tak tento souboj vyšel jednoznačně pro domácí závodníky. Dramata se ale odehrávala o další umístění. Vždyť týmy na čtvrtém a sedmém místě dělilo pouhých 15 minut!


Jako první se z čtveřice týmů bojující o 4. – 7.místo objevili na pláži Caffte UPS Maurien/Vanois a zřejmě vůbec netušili, že těsně za nimi přijíždí další tým. Tím byli američtí Tecnu, kteří se před ně dostali na cestě od konce poslední kajakářské etapy do cíle. Když francouzský tým spatřil finiš svých amerických soupeřů, ještě se pokusil vygradovat tempo, ale útok už nedokázal odrazit. Těsně před cílem tedy o necelé dvě minuty ztratil další pozici.
O 6. a 7. místo si to rozdali britští Adidas TERREX a další francouzský tým Raidlight. Oba týmy přijely na konec poslední etapy pospolu. Při krátkém postupu do cíle ale francouzský tým udělal mapovou chybu a netrefil cíl. Šesté místo tak připadlo týmu Adidas TERREX. Trošičku sporné ale je, že tento tým nechal některé vybavení na konci kajakářské etapy, zatímco ostatní týmy veškeré vybavení odnesli až do cíle.

image
Za touto čtyřčlennou skupinkou se asi po pěti hodinách objevil náš tým Black HILL/OpavaNet. Ani pro ně se ale finiš neobešel bez dramatu. Dle zprávy od Tomáše Petrečka se týmu „povedlo“ přeběhnout cíl a z posledního kraťoučkého přeběhu od konce kajakářské etapy na pláž do cíle, jít víc jak hodinu a půl. Tomáš ještě dodává: „Pak jsme se vrátili téměř sprintem zpět, v domnění, že nás musel někdo předběhnout. Naštěstí však ne!“

Nezbývá než našim reprezentantům pogratulovat, popřát jim rychlou regeneraci a bezpečný návrat domů.