Info od Jardy

Po prvotních komplikacích už je tým pospolu a připravuje se na závod. Jára sepsal info o prvních dvou dnech v kompletním složení.

„V úterý jsme se ze San Jose přesunuli do vnitrozemí na krásné místo San Gerardo de Rivas, kde bydlíme v hotelu Roca Dura, stylově přímo v džungli. Odpoledne proběhl první trénink s výstupem do cca 2100m.n.m. Od 17:30 místního času je tma, to znamená, že nás čekají dlouhé závodní noci (cca 12hodin).

Ve středu jsme hned ráno vyrazili vstříc nejvyšší hoře Kostariky, tedy Caro Chirripo (druhá nejvyšší hora střední Ameriky). Tento výstup se běžně chodí jako třídenní záležitost s dvojím noclehem v base campu (cca 3400m.n.m). Vyšli jsme v osm ráno. Po pěti hodinách ostré chůze jsme již stáli na vrcholu obklopeni mlhou. Seběh dolů nám trval cca za 3:20. Cerro Chirripo 3820m.n.m zdolán! Váňa vztyčil na vrcholu i vlajku. Trochu nás z náročného treku bolí hlava, ale věříme, že pro tělo to byl správný aklimatizační šok. Na hotelu na nás čekají ztracené bedny Báry a Toma, která doručila AA až do srdce hor.“

 Jaroslav Krajník, Bára Válková, Tomáš Vaněk, Tomáš Petreček - MS AR Costar Rica 2013


A ještě pár dalších fotek: