Expedice 2020 – Někdy bývá čekání nekonečné…

Svět se snaží dostat do normálu, ale plánovat něco mi přijde pořád nejisté. Stejně tak naše expedice na horu Masherbrum, na jejímž vrcholu nestála lidská noha téměř třicet let a její nedotčenou západní stěnu.

Bude možné vycestovat do Pákistánu? A za jakých podmínek? Situace se mění ze dne na den, uvidíme jak to všechno dopadne. Každopádně – my s Márou jsme připraveni a čekáme na pomyslný startovní výstřel. Snad zazní… Nebylo jednoduché sehnat finance, naplánovat bezmála dva měsíce, které v horách strávíme.

To se ale povedlo a moc děkuji všem, kteří mi pomohli! Kromě peněz je důležitá i materiální podpora. Za tu děkuji partnerům: Salomon, Rab, Petzl, Suunto, Tendon, Leki, Devold, iStyle, Goal Zero. Vše, co by vás o nich zajímalo, najdete zde.

Mým novým horským partnerem se stala značka Rab

Už v minulosti jsem některé vybavení a oblečení této britské outdoorové firmy používal. Byly to především péřové bundy, kalhoty a útočné stany, které mě provázely hlavně při expedicích na Gasherbrum I, Nanga Parbat nebo K2. Teď je to už oficiální a já jsem za to velmi rád. 

Mimo značky Salomon, která to už se mnou táhne mnoho let se tedy přidal i Rab, který vykrývá speciální vybavení potřebné nejen v horách. Pokud vás zajímá sortiment této značky, mrkněte na jejich web.

To je vše a teď nám jen držte pěsti ať vše výjde a my do hor vyrazíme…