Ekvádor 2014: pomohlo i vybavení

Mistrovství světa v adventure race bylo letos pro Tomáše Petrečka a jeho parťáky z týmu Black Hill/OpavaNet nadmíru úspěšné. Probojovali se mezi světovou elitu a do cíle po šestidenní dřině dorazili na osmém místě. Úspěch není jen o tréninku a správném výběru týmových kolegů, ale také o vybavení. Veškeré si tým vezl s sebou, včetně kol i speciálně vyztužených karbonových pádel (zn. Zástěra). Žádný jiný závod tolik neprověří sportovní výbavu, jako právě několikadenní mistrovství světa v adventure race. Na samotný závod musel tým brát opravdu jen nezbytné vybavení – hmotnostní limity byly přísné.

Těsně před závodem se novým partnerem týmu stala firma Specialized, která dodala nejen kola, ale také přilby a tretry. „Terén byl opravdu hodně náročný a kopcovitý. Ocenili jsme nízkou hmotnost a originál Swat Technologii příslušenství – potřebné vybavení je stále po ruce,“  říká Tomáš.

Noční etapy by závodníci nezvládli bez kvalitní čelovky. Tomáš používal čelovku Petzl Nao a Petzl Ultra Rush.

„Obě vydrží dlouho a silně svítit. To je pro několikadenní závod nezbytné.  Stačí vyměnit jen zdroj. Hlavně v dlouhých nočních bikových etapách nám pomáhaly zrychlit, protože jsme dobře viděli terén,“ popisuje zkušenosti Tomáš.

Veškeré oblečení, boty i batohy má tým Black Hill/OpavaNet od firmy Salomon. „Na trecích jsme používali hlavně boty Salomon S-Lab XT 6. Jsou velmi lehké, zároveň pohodlné, s agresivní podrážkou, která je do bahnitého terénu, jako byl v Ekdvárou, ideální,“ říká Tom a dodává, že dobré zkušenosti má také s kompresními elasťáky a návleky Salomon EXO. „Bereme je na každý závod. Jsou lehké, pohodlné, také velmi odolné a plní i ochrannou funkci svalů,“ vysvětluje Tomáš.

Letošní mistrovství bylo také hodně o trekových etapách. V nich závodníkům pomáhaly hole firmy Leki. „Nedovedu si představit jít tak dlouhé treky v amazonské džungli či vysokých nadmořských výškách bez holí. Letos jsme používali modely Leki Micro Stick – lehké, skladné a rychle připraveny k použití,“ míní Tom.

Při tak dlouhém závodě může člověk pořádně trpět, pokud nepoužívá kvalitní krémy proti opruzeninám a puchýřům. Tým Black Hill/OpavaNet s sebou do Ekvádoru vezl výrobky značky Sportique. „Využili jsme hlavně Riding cream, který jsme používali na nejvíce namáhaná místa,“ říká Tomáš Petreček.

„Na závěr bych chtěl ještě jednou poděkovat celému týmu za super výkon v tak náročném závodě a dále všem sponzorům za podporu…,“ uzavírá Tomáš.