Den šestý

Dnešní den začal pro naše borce stejně jako skončil ten pátý i čtvrtý, tedy trekem. Do jeho cíle dorazili naši na desátém místě, přesně o půlnoci (7:00 našeho času). Nakonec na něm strávili lehce přes 46 hodin.

Následovala kratší biková etapa, která dle propozic organizátorů měla nejrychlejším týmům trvat 3,5 hodiny a 6 hodin těm „nejpomalejším“. To se ale ukázalo jako předpoklad velmi optimistický, protože nejrychlejším trvala šest a více hodin. Náš tým na ní strávil 10 hodin. To ovšem zhatilo šanci na zápletku, o které jsme psali včera a sice, že by se naši díky „Dark zóně“ dotáhli až ke čtvrtému týmu.

Nakonec naši dokončili bikovou etapu v 11:00 (18:00 našeho času) na 11. místě, dvě hodiny za týmem před nimi a po krátkém depu vyrazili na rafty, zhruba 7,5 hodiny po skupině týmů, kterou zastihla první „Dark zóna“. Čas ale letí a blíží se druhá „dark zóna“ a týmy za našimi borci budou mít problém, aby stihli dokončit bikovou etapu včas. Momentálně to vypadá, že se to může podaří pouze dvěma týmům. Ostatní budou moci vyrazit nejdříve v 5 ráno následujícího dne.

Druhý český tým dokončil nekonečný trek v 11:00 a strávil tak na něm přes 58hodin. Dle GPS trackingu to vypadá, že se potýkal s navigačními problémy, klasifikován byl na 17.místě.

Boj o vítězství se zřejmě zúžil už jen na tři týmy, které stihli projet raftingovou etapu ještě předtím než byla řeka poprvé uzavřena (Thule, Seagate, Columbia Vidaraid). Mírnými favority byli Seagate vzhledem k jejich úžasným schopnostem v pádlovacích etapách. Na kayaku ale měli navigační problémy, které vystřídaly problémy s puchýři. To vše zapříčinilo, že ve vedení jsou Thule s komfortním 6ti hodinovým náskokem před týmem Columbia Vidaraid. Thule už jsou (zatím jako jediní) na poslední dlouhé cyklistické etapě, po které už následují jen lanové aktivity a krátká raftingová etapa do cíle. Mohlo by se tedy zdát, že o vítězi je už rozhodnuto, ale jak už jsme se mnohokrát přesvědčili, v závodech typu Adventure Race je všechno možné a o náhlé zvraty není nouze. Tak uvidíme!