Den sedmý, den mistrů světa!

Ano, je to neuvěřitelné, ale dnes je tomu přesně týden, co bylo letošní mistrovství světa odstartováno. Dnešek je zároveň dnem, kdy do cíle dojede první tým a stane se tím pádem mistrem světa v Adventure racingu pro rok 2013. Po neuvěřitelném výkonu se jím letos stane Thule Adventure Team!

Tým Thule by měl do cíle dojíždět právě v těchto chvílích, přesně po týdnu čistého času, což z letošního ARWC činí zřejmě jedno z nejdelších mistrovství světa vůbec. Vzhledem k faktu, že organizátoři počítali s časem vítěze okolo 126hodin, předpokládám, že to nebyl jejich původní záměr.

Náš tým figuroval po raftingové etapě na desátém místě. Následovala kajakářská etapa, měřící neuvěřitelných 89km. Po krátkém úseku pádlování se naši rozhodli pro spánek, dle GPS trackingu spali od 21:00 do 5:30, tedy přes 8 hodin. Během toho se před ně dostalo 6 týmů. Nyní už jsou naši opět na trati a už se dotáhli na jeden z týmů, který využil jejich spánkové pauzy.

Po dlouhé době byl také zachycen GPS signál druhého českého týmu. Momentálně se nachází nedaleko za týmem OpavaNet/Salomon/Accom na kajakářské etapě.

Ve včerejší reportáži jsme psali, že místa na stupních vítězů jsou už zřejmě rozebrána, ale že v AR se může stát cokoliv. A taky že stalo! Tým Seagate, který se téměř od startu pral o vedení musel ze závodu kvůli puchýřům a zánětu na noze jednoho ze členů týmu odstoupit ze závodu. Tím se ze skupiny týmů bojujících o čtvrté místo rázem stala skupina bojující o „pódium“. Nejblíže stupňům vítězů má zatím americký tým Tecnu, těsně před britskými Adidas Terrex.