Den první

Závod se právě přehoupl do svého druhého dne a proto pojďme zrekapitulovat průběh jeho prvních 24 hodin. Odstartovalo se pár minut po 14:00 (21:00 našeho času) krátkým během k bike-boxům, na kterých čekala na závodníky první sada map. Poté následovala první etapa na horských kolech, která měřila necelých 100km. Hned v této první etapě se do popředí dostali favorité závodu, lonští a předlonští mistři světa (Seagate a Thule), spolu s loni i předloni třetími (Silva) a několika dalšími top týmy. Nejlepším zabrala etapa něco přes 9hodin.

Tom spolu s ostatními členy týmu dorazili do cíle této etapy s 3,5 hodinovou ztrátou a byli klasifikováni na 29. místě, v kontaktu s mnoha týmy před sebou i za sebou. Druhý český tým #35 Salomon-Suunto/Nutrend/S21 (Marek Navrátil, Roman Šinkovský, Pavel Štryncl a Radka Brožková) začal ve vysokém tempu a do cíle této etapy přijel na 11.místě asi 1,5 hodiny za nejlepšími.

Následovala kajakářská etapa dlouhá 65km. V té se ujal vedení tým Seagate, který v kajakářských etapách tradičně drtí své soupeře. Do depa před následným trekem dorazil zhruba kolem 11:00 (18:00 našeho času), necelou půlhodinu před nejbližšími pronásledovateli (Thule). V cíli kajaků je zatím ve výsledcích evidováno 9 týmů.

Český tým #35 Salomon-Suunto/Nutrend/S21 by dle GPS trackingu měl během nejbližších chvil také dojet do cíle kajakářské etapy, zhruba okolo 15. místa. Tomovi s Jardou, Barčou a Tomem Vaňkem, už nějakou chvíli nefunguje GPS, takže je těžké přesně určit jak si vedou, ale měli by být v těsném závěsu za druhým českým týmem. Když byl jejich GPS signál zachycen naposledy (zhruba před necelými třemi hodinami), byli za ním o necelou hodinu.