Den pátý – známe mistry světa!

Je to tady. Po 4 dnech a 15 hodinách dorazili do cíle noví mistři světa v Adventure race.
Po bezchybném výkonu se jimi zaslouženě stali novozélandští Seagate. Pro druhé místo si za pár hodin dojede španělský tým Columbia Vidaraid, který se také předvedl v úžasné formě. Trochu se proto nabízí otázka, co by bylo kdyby nemusel v pátém depu odpykávat 4 hodinovou penalizaci. Ale to jsou jenom kdyby a v závodě, který měří přes 700 km a i těm nejlepším trvá téměř 5 dnů je takových „kdyby“ nespočet.

O třetí místo se stále bojuje.

Ještě včera se zdálo, že jsou rozebrána všechna tři umístění na pódiu. Caffte UPS Maurien/Vanois ale zřejmě na trati potkaly nějaké problémy a jejich tempo znatelně opadlo. V tuhle chvíli už jsou v těsném závěsu za nimi čtvrtí Movistar z pořádající země.

kajak

Naši závodí s absolutní světovou špičkou

Tým Black HILL/OpavaNet pokračuje v perfektním výkonu. Momentálně je na poslední trekové etapě, která by měla být velice náročná na orientaci. Všechny týmy jdou tento trek podle GPS, protože jsou v něm úseky, které nejsou vůbec zmapované. Naši jsou momentálně na osmém místě, těsně pronásledováni dvěma týmy ze Švédska. Necelé dvě hodiny před nimi je trojice týmů Adidas TERREX (GBR), Tecnu (USA) a Raidlight (FRA). Dva z těchto tří týmů se na loňském mistrovství světa v Kostarice umístily na medailové pozici. To dokazuje, že naši zatím předvádí opravdu fantastický výkon.

Po dokončení této etapy už je čeká „pouze“ poslední kajakářská etapa. Přesto, že už se to zdá být jako finiš, odhadujeme, že na trati naši stráví ještě zhruba den.

Držte jim palce a sledujte závěr závodu, včetně GPS trakcingu na oficiálních stránkách závodu.