Den osmý

Letošní mistrovství světa už zná všechny medailisty. Již včera jsme psali o tom, že vítězem se po 168 hodinách, stali švédští Thule. Tři hodiny po nich se v cíli objevili druzí Columbia Vidaraid. Po úžasném souboji, trvajícím více než 120hodin, ve kterých se neustále naháněly, dokončily nakonec týmy Tecnu a Adidas Terrex závod ruku v ruce na děleném třetím místě.

Do cíle postupně dojíždějí další týmy. Momentálně jich je v cíli 7. Naši před dvěma hodinami vyjeli na poslední dlouhou cyklistickou etapu, po které následují už „jen“ lanové aktivity a krátký rafting do cíle. V cíli předchozí etapy, krátkého treku, který následoval po dlouhé kajakářské etapě, byli klasifikováni na 17. místě. V leaderboardu jsou před nimi ale i týmy, které musely závod zkracovat (dle tabulky to vypadá, že se jedná o 3 týmy).

Už teď je jisté, že se nepodaří naplnit původní Jardův odhad, že dorazí do cíle dnes kolem šesté ráno. Je ale pořád reálné stihnout dokončit kompletní trasu.

Organizátoři závodu zveřejnili zprávu, že týmy musí do cíle dorazit do 11. 12. (12.12., 7:00 ráno našeho času), což znamená, že na dokončení zbývajících etap mají naši ještě 34 hodin. Týmům, které už jsou v cíli trvalo absolvování posledních tří etap (kolo, lana, raft) zhruba 24 hodin. Věřme, že se našim podaří stihnout limit a absolvovat celý závod, což by byl úžasný výsledek a obdivuhodný výkon!