Den druhý

Druhý den začal pro naše borce finišem kajakářské etapy. Do jejího cíle dorazil tým OpavaNet/Accom v 16:11 tamního času, tedy zhruba po 26hodinách závodění. Během této etapy si poměrně výrazně polepšil a z třetí desítky se pořadím prokousal až na 17. místo.

Poté následovala třetí etapa, což byl kratší 27kilometrový trek přes poloostrov Osa, který i přes relativně nevelkou rozlohu patří k regionům s největší biodiverzitou na světě. Tímto trekem prolétl náš tým za necelých 6,5 hodiny a pořadím se prokousal až na výborné 12.místo, těsně  před druhý český tým Salomon-Suunto/Nutrend/S21.

Následující 65km dlouhá etapa se skládá z pádlování na kajaku po přílivové řece ekosystémem mangrovů a úseky, kde tým musí kajaky přenášet (převážet na kolečkách k tomu určených). Organizátoři tuto etapu označují jako navigačně velice náročnou a připomínají i důležitou roli přílivů. Při nízké hladině vody bude totiž zdolání CP bodů ještě mnohem obtížnější. V této chvíli je už většina týmů na této kajakařsko-trekové etapě. Do vedení se znovu dostal tým Thule, který by do cíle etapy měl dorazit zhruba kolem deváté hodiny, tedy přesně po dvou dnech závodění. Team Seagate ztratil svou vedoucí pozici, protože během etapy zavelel ke zhruba hodinu a půl dlouhému spánku.

Jak si vedli/vedou oba naše týmy během této etapy, zda měli navigační problémy, jestli také volili spánek, jestli spolupracují atd., můžeme jen hádat protože GPS signál týmu OpavaNet/Accom byl přerušen na celých 7 hodin. Před malou chvílí se po takto dlouhé odmlce objevil zhruba v polovině etapy, okolo 16.místa. Druhý český tým byl naposledy zaměřen ve 14:00 našeho času, tedy přesně před pěti hodinami. V tu dobu se pohybovaly české týmy nedaleko od sebe.