Den čtvrtý

Když se čas závodu přehoupl do čtvrtého dne, naši borci byli stále v sedle svých kol a pokračovali v páté etapě. Do jejího cíle dorazili kolem desáté večer, necelé dvě hodiny po druhém českém týmu Salomon-Suunto/Nutrend/S21. Po propadu pořadím v kajakářské etapě si oba české týmy znovu výrazně polepšili a patřilo jim 13., respektive 14. místo.

Na konci bikové etapy na závodníky čekala odměna v podobě povinného čtyřhodinového spánku, poté už ale přišla na řadu šestá, zřejmě nejtěžší etapa závodu.

Jedná se téměř 100kilometrový trek, v rámci něhož závodníci nastoupají přes 4000 výškových metrů a podívají se mimo jiné i na nejvyšší horu Kostariky, 3820 metrů vysokou Cerro Chirripó. Předpokládaný čas absolvování této etapy odhadují organizátoři na 35 – 60 hodin, což je skoro stejná doba, za jakou absolvují týmy celý Czech Adventure Race! Podle GPS dorazily české týmy na nejvyšší bod Kostariky společně krátce po 11:00 (18:00 našeho času) na 11. a 12. místě.

Nyní po 96ti hodinách, tedy přesně čtyřech dnes, postupují ve vysoké nadmořské výšce přes 3000 metrů na další kontrolu (CP32) pospolu. Týmy se při této etapě musí potýkat i s velice chladným počasím. Polský tým, který figuroval v top ten dokonce musel zavolat lékařskou pomoc, kvůli podchlazení jednoho z členů týmu … a to  dokonce přes přes den.