Czech AR – byl to boj i s počasím

Zvládnout museli nejen všechny disciplíny a pěti set kilometrovou trať, ale bojovali i s neustálým deštěm a teplotami jen kolem pěti stupni nad nulou. Jesenický Adventure race byl skutečně jeden z nejextrémnějších závodů u nás. Tomáš Petreček s týmovými kolegy Pavlem Kurzem, Honzou Obuškevičem a Martinou Štursovou se dlouho drželi těsně za prvním týmem. Nepodařilo se jim ale vedoucí čtveřici dotáhnout a patří jim tak druhé místo.


„Honza s Pavlem a Martinou měli na nohou velké puchýře po dlouhém treku proloženém plaváním v lomech. Šli jsme stále v mokru a to určitě nohám nepomohlo. To nakonec rozhodlo, nemohli jsme už zrychlit a dohnat vedoucí tým,“ komentuje výsledek z Jeseníků Tomáš a dodává: „V Jeseníkách to mám moc rád, takže jsem si závod užil. Líbila se mi místa, kudy trasa vedla – Dlouhé Stráně nebo hlavní hřeben Jeseníků či Rychlebské stezky i lomy, o kterých mnozí ani neví, že jsou.“
Krize přišla druhou noc, jak čtveřice předpokládala. Závodníci střídavě usínali při více než sto kilometrů dlouhé etapě na kole. „Některé úseky si ani nepamatuji,“ usmívá se Tomáš Petreček. Nakonec závodníky probudil silný déšť.

Videa o závodě:

 

Fotogalerie ze závodu