Czech Adventure race – Jeseníky 2014

Za dobrodružstvím a adrenalinem tentokrát nemusí Tomáš Petreček cestovat daleko. Už ve čtvrtek dopoledne odstartuje v Jeseníkách otevřené Mistrovství České republiky v Adventure race – trasa dlouhá pět set kilometrů a disciplíny jako jízda na horském kole, plavání, běh či lezení. To vše musí čtyřčlenné týmy zvládnout v časovém limitu pětapadesát hodin. Bojovat budou nejen proti sobě, ale velkým soupeřem pro ně bude také únava – čekají je dvě bezesné noci a ti nejlepší by do cíle měli dorazit v sobotu odpoledne. Podle pořadatelů jde o nejtěžší outdoorově expediční závod v ČR.

„Startujeme v trochu jiném týmovém složení, ale věřím, že jsme dobře připraveni. Těším se moc, protože v Jeseníkách jsem jako doma,“ říká Tomáš Petreček. Na začátku září odjíždí opavský extrémní sportovec do Číny, kde ho čekají dva náročné závody.

V průběhu závodu bude tým používat oblečení a boty značky Salomon (Salomon XT 6, Salomon EXO), trekové hole Leki Micro Stick, vybavení značky Petzl (Petzl Nao, karabiny Petzl Attache, přilbu Petzl Meteor a další horolezecké vybavení) a krémy zn. Sportique.

Název týmu: Salomon-Suunto/Accom/OpavaNet
Složení týmu: Martina Štursová, Pavel Kurz, Jan Obuškevič, Tomáš Petreček