Členové

Marek Holeček

Marek patří dlouhodobě k nejúspěšnějším a nejuznávanějším českým horolezcům. Odmítá pro mnohé zažitou představu, že vrcholem veškerého snažení horolezce je dosažení co nejvyšší nadmořské výšky a vytvoření co největší sbírky „osmitisícovek.“ Jeho filozofií se stalo to, jak obtížně a jakým stylem se člověk k vrcholům dostane. Začal tak hledat a objevovat nové výstupové cesty a více než na monstrózní expedice vyhledává přítomnost dvou až třech lidí, nejlépe přátel. S sebou rád nosí jen to, co jeho záda unesou a jak sám říká, pokud štěstí dá své svolení, tak vznikne nová cesta.

V roce 2013 podnikl se Zdeňkem Hrubým prvovýstup Thumba Party SZ pilířem na 7 349 m vysoký Talung v Himalájích. Za tento výkon získali ocenění Výstup roku ČHS a byli nominováni na Zlatý cepín, jedno z největších ocenění pro horolezce. Právě se Zdeňkem Hrubým se Marek už dvakrát o prvovýstup na Gasherbum I neúspěšně pokoušel. Tvrdí, že v horách se nabízejí tak silné zážitky, že stojí za tu pokoušet vrtkavou štěstěnu ještě jednou.

 

Tomáš Petreček

Tomáš je členem reprezentačního týmu v Adventure race (tým Black Hill – Salomon/OpavaNet). Pravidelně se účastní vícedenních nonstop závodů, kde se střídá běh, jízda na horském kole, kajku, ale třeba také lezení. Zvládne několik dní nespat a běžet hodiny v kuse. Extrémy a překonávání sebe sama – to je to, co Tomáše na těchto závodech tolik přitahuje stejně jako na horolezectví. Právě pohyb v horách a přírodě je pro něj tím nejpřirozenějším. Pocity, které zažívá vysoko v horách, se podle něj jen těžko popisují.

V roce 2013 byl Tomáš členem expedice Double Gasherbrum. Spolu s horolezci Markem Holečkem, Markem Novotným a Zdeňkem Hrubým strávili v Pákistánu dva měsíce. Za tu dobu s Markem Novotným stanuli na vrcholech dvou „osmitisícovek“ – Gasherbum I a Gasherbum II. Na vrcholu pákistánské hory, které se přezdívá Krásná, tedy už jednou stál, o to více může své síly soustředit na prvovýstup.