Členové

Marek Novotný

Marek je policejní instruktor specializující se na střelecký výcvik, taktiku a profesní sebeobranu. Ve svém volném čase se věnuje horolezectví a bojovým sportům. Narodil se 17. května 1977 v Ostravě. Má tři děti.

Je sportovec, instruktor Muay Thai a MMA a účastník několika závodů v horském běhu – maratonů. Úspěšně reprezentoval Extreme-sports.cz v lize thajského boxu, kde se probojoval do finálové bitvy o titul ČR. V roce 2013 stanul spolu s Tomášem Petrečkem na vrcholu Gasherbrumu I (8068 m) a Gasherbrumu II (8034 m). V roce 2014 vystoupil na Broadpeak. O rok později se pokusil o výstup na K2. Všech vrcholů dosáhl bez použití kyslíku a výškových nosičů.

Tomáš Petreček

Tomáš je členem reprezentačního týmu v Adventure race (tým Black Hill – Salomon/OpavaNet). Pravidelně se účastní vícedenních nonstop závodů, kde se střídá běh, jízda na horském kole, kajku, ale třeba také lezení. Zvládne několik dní nespat a běžet hodiny v kuse. Extrémy a překonávání sebe sama – to je to, co Tomáše na těchto závodech tolik přitahuje stejně jako na horolezectví. Právě pohyb v horách a přírodě je pro něj tím nejpřirozenějším. Pocity, které zažívá vysoko v horách, se podle něj jen těžko popisují.

V roce 2013 byl Tomáš členem expedice Double Gasherbrum. Spolu s horolezci Markem Holečkem, Markem Novotným a Zdeňkem Hrubým strávili v Pákistánu dva měsíce. Za tu dobu s Markem Novotným stanuli na vrcholech dvou „osmitisícovek“ – Gasherbum I a Gasherbum II. Na vrcholu pákistánské hory, které se přezdívá Krásná, tedy už jednou stál, o to více může své síly soustředit na prvovýstup.