Chtěl jsem jet tak dlouho, dokud nebudu myslet vůbec na nic.

Čekal jsem na tu volnou neděli jako na smilování. A když jsem se dočkal, měl jsem jediný plán. Chtěl jsem jet tak dlouho, dokud nebudu myslet vůbec na nic. Jako ideální způsob se jevilo jet běžkovat do hor, které jsou mi nejbližší jak polohou, tak duchem. Tedy do Jeseníků.

Vyrážím brzy ráno z Karlova pod Pradědem. Na teploměru je – 10° a tak tuším, že se dnes pořádně vyvětrám. Ale přesně to si přeci přeju.

Když se konečně doplazím na Dlouhé Stráně, myslím jen na to, jak se odsud, kruci, dostanu domů? A trochu si zoufám a napadá mě několik způsobů, jak a proč to snadno ukončit. Ale já vím, že to ještě není ono. Že jsem nejel proto, abych si vymyslel alibi. Vlastně už jsem nechtěl vymýšlet vůbec nic. Držím se tedy původního plánu.

Nakonec se to ale povedlo. Lví podíl na tom má chata Švýcarna, která mě postavila zpátky na nohy a poslední úsek jsem jel přesně podle svých představ. Občas je složité dosáhnout toho, co nás uspokojí. Na o občas jsou to prostě výpečky se zelím.

Byl z toho další den, který se nezapomíná, ale fotku nemám ani jednu. Nejdřív nebyla chuť fotit a pak už nebyla síla. Na památku mám tentokrat čísla.

Parametry:- běžky skate – 90 km- nastoupáno 2600 m- tempo 4:47 na kilák

Trasa:Karlov – Kapitánská cesta – Hvězda – (Bus Ovčárna 5km/400 nastoupáno) – Švýcárna – ČHS – Vřesová studánka – Šindelná – ČHS – Petrovka – Dlouhé stráně a zpět – Petrovka – Švýcárna (bufet) – Ovčárna – (Bus Hvězda – 5km) – Kapitánská cesta – KarlovAplikace

Aplikace Strava: https://strava.app.link/1IVXt4irhob