Chci vám všem poděkovat za podporu a pomoc

Chci vám všem poděkovat. Za podporu a pomoc. Když jsem v úterý po půlnoci vyrážel na 460 kilometrů dlouhý cyklotrénink přes Jeseníky a Beskydy nečekal jsem, co vše se během následujících hodin přihodí. Cíl cesty byl jasný – vystoupat dvakrát na Praděd, jednou na Lysou horu a současně pomoct a zviditelnit neziskovou organizaci – Centrum Terapie Autismu /CTA/, která poskytuje terapeutické služby pro rodiny s dětmi s autismem…

Hned na začátku mě potkaly komplikace. A to když jsem ve dvě ráno v Malé Morávce řízl plášť o sklo a chvíli to vypadalo, že budu potřebovat nový. Naštěstí se mi ho podařilo provizorně opravit a pokračovat dál. Cestou z Pradědu, někde v okolí Slezské Harty, mě překvapila zima – pouhé tři stupně nad nulou. Brzy však vyšlo slunce a už za letních teplot jsem vyjel na Lysou.

Menší krize byla už jen před druhým Pradědem, tu však zahnal starý dobrý ledňáček (nanuk) a chlazená Kofola.

Zpáteční cesta byla ve znamení vidiny domova, šlapal jsem už jen ze setrvačnosti… Po více než sedmnácti hodinách jsem dorazil domů. Unavený, ospalý, ale spokojený… Každopádně to byl další zážitek. A i díky vaší podpoře doufám, že děti a rodiny, o které pečuje CTA toho taky spoustu zažijí. Společně jste jim přispěli částkou téměř 12 tisíc korun.

Lenka Opočenská, která vede ostravskou pobočku, za tyto peníze pořídí speciální, takzvanou rostoucí židli a odpovídající stolek.Rostoucí židlička zajišťuje bezpečné a pohodlné sezení pro děti od útlého věku 6 měsíců až do 120 kg ?. Pomáhá dětem sedět při terapiích bezpečně, bez rizika převrácení a v ergonomicky správné poloze. Děti se tak mohou plně soustředit na terapii a hru. Židlička poskytuje komfortní posezení pro správný růst a vývoj. Moje výzva je už u konce, vy však můžete stále přispívat na na účet Centra Terapie Autismu 217579949/0600.

Děkuji moc za každou pomoc! Tomáš