Budou nám fandit Číňané v uniformách

Opava – Před týdnem obsadili druhé místo na Mistrovství ČR, teď se opavský extrémní sportovec a horolezec Tomáš Petreček chystá se svým týmem na dva závody do Číny. Čekají ho desítky kilometrů běhu, jízdy na kajaku, horském kole, kolečkových bruslích, ale také lezení nebo plavání. „V Číně jsou závody Adventure race velice populární a chodí na ně hodně fanoušků, takže se sem vždycky těšíme,“ říká Petreček a dodává: „Fanoušci jsou na různých místech podél trati. Mávají, mnozí mají i uniformy. Kolikrát si člověk ani není jist, zda jsou tam dobrovolně. To je zkrátka Čína,“ usmívá se pětatřicetiletý Petreček.

V prvním závodě musí překonat trasu dlouhou více než dvě stě kilometrů. Závodit bude nonstop, tedy bez jediné chvíle na odpočinek. V čtyřčlenném týmu musí být vždy jedna žena. „Nejde o štafetu, jak si mnozí myslí, všichni musíme zvládnout všechny disciplíny,“ vysvětluje podstatu Adventure race český reprezentant.

V druhém závodě si musí vystačit jen s jedním parťákem. „Půjde o etapový závod. Budeme tedy moct každý večer odpočívat, o to rychlejší ale bude tempo závodu. Musíme ušetřit každou sekundu,“ říká Tomáš Petreček. Tým odlétá do Číny ve středu. „Chceme být na místě aspoň o pár dní dříve, přeci jenom je tam jiné klima, horko a dusno, tak abychom si zvykli,“ vysvětluje opavský sportovec.

 

1. závod: Suqian Luoma Lake Outdoor Challenge

Datum: 6.-7. 2014
Složení týmu: Tomáš Petreček, Jaroslav Krajník, Roman Šinkovský, Dagmar Svěráková
Název týmu: Salomon-Suunto/OpavaNet/Accom

2. závod: Taining outdoor Challenge

Datum: 15.-17. 9. 2014
Složení týmu: Tomáš Petreček, Roman Šinkovský
Název týmu: Salomon-Suunto/OpavaNet/Accom

 

Schéma závodu – Suqian Luoma Lake Outdoor Challenge

Tomas Petrecek miri na Adventure race do Ciny.