Bude to boj, ale hlavně výzva. Zimní horská výzva!

Ve středu 13. 2. startuje tým Salomon/Suunto/OpavaNet (T. Petreček, R. Šinkovský) v závodě ZIMNÍ HORSKÁ VÝZVA. Závodníci budou muset překonat vzdálenost cca 240 km. Běh budou kombinovat se sněžnicemi, běžkami nebo skialpovými lyžemi. Celá trasa startuje v Trutnově a pokračuje přes Orlické hory, Jeseníky (Křížová hora, Klepáč, Kralický Sněžník, Smrk, Dlouhé stráně, Praděd, atd.) Celý postup si volí tým podle mapy a vlastní taktiky, přičemž musí projít v daném pořadí 45 bodů.

„Bude to extrémní akce. V horách je momentálně hodně sněhu, tím se postup ve volném terénu značně zpomalí. Můžeme se dočkat špatného počasí, hlavně na hřebenech. Budeme muset taktizovat a určitě i mnohdy prošlapávat stopu,“ prozrazuje Tomáš.

Limit je stanoven do neděle, kluci by však chtěli být v cíli už v pátek. Na trase jsou 4 depa, kde budou mít připraveny své boxy s jídlem a výbavou.

Ze závodu vám, budeme přinášet pravidelné info. Sledujte proto facebook a web Tomáše Petrečka. Další informace z průchodů jednotlivých dep – 1. přístřešek pod Velkou Deštnou, 2. Kramářova chata – Suchý vrch, 3. Skiareál Kraličák, 4. Hotel Praděd – Vysílač,  sledujte na stránkách závodu: odkaz