Expedice K2 (2019)

Aklimatizace číslo JEDNA

Doslova po pár dnech v BC, když jsme se vzpamatovali z výšky a dlouhého treku po ledovci Baltoro, nás počasí vytáhlo o kousek nahoru nasát výšku.

Včera a předevčírem jsme věnovali většinu času přípravám, zabydlování se v BC, úpravě našich stanů a vyhřívané společenské místnosti-jídelny-kuchyně. 
Došlo také na setkání s českými horolezci a dalšími výpravami z celého světa, které zde byly nuceny díky nepřestávajícímu sněžení z předchozích dnů vyčkat na zlepšení počasí.

Base camp pod K2

Naše trojice dnes zahájila aklimatizační výstup do C1 už ve tři ráno, abychom minimalizovali nebezpečí lavin a nebořili se zbytečně do rozměklého sněhu.

Zprvu se postupovalo velmi dobře, ale s přibývající nadmořskou výškou, stoupající teplotou a hlubokým sněhem nám to dalo trochu více zabrat. Po krásných 8 hodinách jsme se dostali do prvního výškového tábora, kde jedna malá plošinka pasovala akorát pro náš stan.
K večeři pravá „vysokohorská gulášovka“ a ten výhled…

Plošinka na stany v C2

Po noci v C1 jsme pokračovali dále vzhůru. Lezení mezi výškovými tábory bylo docela v pohodě, jen vykopat plošinku v C2 na náš stan zabralo docela dost času…
Base camp jako na dlani a k tomu nádherný výhled na další osmitisícovku- Broad peak.

Naše trojice- já, Marek novotný a Pavol Lupták (zleva)

V C2 jsme strávili také jednu noc a hurá zpátky do BC …